Leurkaarten

Wie op de openbare weg of op een markt iets wil verkopen, heeft een ‘machtiging ambulante activiteiten’ (leurkaart) nodig. Zowel de hoofdleurkaart als de hulpleurkaart kun je aanvragen bij een erkend ondernemingsloket. De aanvraag kan ingediend worden door:

  • De zelfstandige die voor eigen rekening een ambulante activiteit uitoefent
  • De onderneming die een ambulante activiteit uitoefent

Wil je iets verkopen – los van een vaste markt – dan heb je ook een toelating Ambulante handel buiten openbare markten nodig van de gemeente.

Ambulante handel op openbare markten

Maandelijkse markt, jaarmarkten en kermissen

Wil je graag een standplaats op de maandelijkse markt, een jaarmarkt of een kermis, neem dan contact op met onze marktleider. (Zie ‘Contact’.)

De prijs voor een standplaats en voor het gebruik van elektriciteit op markten en kermissen vind je in onze respectieve belasting- en retributiereglementen. (Zie ‘Documenten’.)

Overzicht kermissen en markten in onze gemeente

DataGemeenteLocatie Omschrijving
27 t.e.m. 28 april 2025VierselParochiestraatKermis: 1e zondag na Pasen
2 mei 2025ZandhovenLiersebaanAvondmarkt:
1ste vrijdag van mei (tenzij dat 1 mei is)
18 t.e.m. 19 mei 2025PulleTorenstraatKermis
3e zondag van mei
18 mei 2025PulleTorenstraat (7-13u)Jaarmarkt
30 mei 2025PulderbosDorpAvondmarkt:
vrijdag na O.H.-Hemelvaart
15 t.e.m. 16 juni 2025ZandhovenLiersebaanKermis 1e zondag na Pinksteren
17 t.e.m. 20 augustus 2025Pulderbosplein DorpKermis 1e zondag na 15 augustus
17 augustus 2025PulderbosDorp (7-13u)Jaarmarkt
31 augustus t.e.m. 1 september 2025PulleTorenstraatKermis laatste zondag van augustus
5 t.e.m. 6 oktober 2025MassenhovenKerkstraatKermis 1e zondag van oktober
5 oktober 2025MassenhovenKerkstraat – Korenbloemstraat (7-16u)Rommelmarkt
26 t.e.m. 27 oktober 2025ZandhovenLiersebaanKermis 4e zondag van oktober
26 oktober 2025ZandhovenLiersebaan – Amelbergastraat
(7-13u)
Jaarmarkt

* Om deel te kunnen nemen aan deze avondmarkten moet je lid zijn van De Kempische Bond. Meer info en inschrijven via www.dekempischebond.be.

Ambulante handel buiten openbare markten

Je hebt een toelating van de gemeente nodig om ambulante activiteiten uit te voeren, los van een vaste markt, bijvoorbeeld een vis- of kippenkraam. De standplaats kan op de openbare weg zijn, maar kan evengoed op privéterrein zijn. Je hebt in beide gevallen de toelating van de gemeente nodig. Je vraagt de toelating aan bij de marktleider, ten laatste drie weken voor de activiteit.

De prijs voor een standplaats buiten de openbare markten en voor het gebruik van elektriciteit vind je in onze respectieve belasting- en retributiereglementen. (Zie ‘Documenten’.)

Overzicht van het huidige aanbod in onze gemeente:

VisPulderbos dorpsplein
(naast café De Klok)
Maandag voormiddag
VisZandhoven achter
Christoffel
Vrijdag 8u-18u
VisPulle parking slager Van LaerVrijdag hele dag
KipPulle parking bakker Van LaerDonderdag namiddag
KipZandhoven achter ChristoffelVrijdag voormiddag
KipZandhoven parking wok, Langestraat 18Donderdag namiddag
Mobiele slagerijViersel parking parochiezaalMaandag 11u – 17u
Mobiele slagerijMassenhoven parking voor oud gemeentehuis Zandhoven parkingDonderdag 13u – 17u
MutualiteitDelhaize
Viersel parking voor de parochiezaal
Dinsdag 9u-12u30
Elke woensdag van 15u-20u
PizzaViersel op de parking voor het parochiecentrum Elke woensdag van 16u-20u

Contact

Technische dienst
Liersebaan 12
2240 Zandhoven
03 410 16 37
Stuur een bericht

Documenten

Bekijk de tarieven voor handels- en beroepsinrichtingen op openbaar domein met uitzondering van kermissen.

Bekijk de tarieven voor handels- en beroepsinrichtingen op privaat domein met uitzondering van kermissen.

Bekijk de tarieven voor een kermisplaats op openbaar domein.

Bekijk de tarieven voor het gebruik van elektriciteit door handels- en beroepsinrichtingen (uitgezonderd kermissen) op openbaar domein.

Bekijk de tarieven voor het gebruik van elektriciteit door kermissen.

Bekijk het reglement voor ambulante handel op markten en op openbaar domein in Zandhoven.

Gebruik dit formulier om een algemene toelating te krijgen om ambulante handel uit te oefenen op het grondgebied van Zandhoven. Je hebt deze algemene toelating nodig om een concrete invulling te kunnen krijgen.

Gebruik dit formulier om een concrete invulling (welbepaalde locatie en welbepaald moment) aan te vragen voor ambulante handel in Zandhoven. Let op: voor deze aanvraag heb je een ‘algemene toelating ambulante handel’ nodig.