Zandhoven krijgt er honderden nieuwe bomen bij
Zandhoven wordt steeds groener! Momenteel zijn in verschillende straten honderden oude en versleten bomen aan het verdwijnen, om plaats te maken voor jonge, gezonde exemplaren. In de Elzenstraat, Jagerslaan en Beemdweg zijn de eerste 159 Haagbeuken al geplant.
In de Pater Damiaanlaan worden oude bomen die een veiligheidsrisico vormden, binnenkort vervangen door 64 Winterlindes. In de Bautersemdreef en Disselbraak staan nog 58 bolacacia’s op de planning, die vervangen worden door een mix van Haagbeuk en Zomereik, met extra bomen voor een groenere uitstraling.
Ook op het kerkhof van Massenhoven worden 29 bolesdoorns vervangen door grotere bomen die niet meer geknot hoeven te worden, voor een meer duurzame en onderhoudsvriendelijke toekomst.
Binnenkort volgt in de Kruisdreef een indrukwekkende dreef van zo’n 60 Platanen in drie rijen, langs de rijweg én tussen het fietspad en de rijweg.
In totaal gaat het om ongeveer 340 nieuwe bomen die het straatbeeld verfraaien en bijdragen aan schaduw, biodiversiteit en een aangenamere leefomgeving.